Budynek po dawnym sklepie spożywczym, jaki miasto przekazało Spółdzielni Socjalnej „Etat” wynosi naszą pracę na zupełnie inny poziom. Własny lokal pozwala na planową i spokojną pracę z osobami potrzebującymi wsparcia.

Kiedyś pod tym adresem – ul. Legionów 10 – mieścił się sklep Agatka, bardzo popularny wśród mieszkańców czwartego osiedla. To też pomaga, bo tłumaczenie komuś niezorientowanemu, gdzie znajduje się nasza siedziba, sprowadza się do prostego „tam, gdzie kiedyś była Agatka” (na mapce zaznaczona na czerwono)09.

– Oprócz determinacja Fundacji „Wakat” w pozyskaniu tego budynku bardzo pomocne było, chcę to mocno podkreślić, wsparcie Wielkopolskiego Ośrodka Ekonomii Społecznej – wyjaśnia prezes Fundacji Henryk Grabowski.

Zarząd Fundacji zakłada, że swoją drogę do etatu znajdują tu osoby, które na otwartym rynku pracy mają znacznie mniejsze szanse.